Setki milionów złotych dla kujawsko-pomorskiego

12 lutego 2020 0 przez admin

Dokładnie 262 projekty warte blisko 350 mln zł, tak w skrócie można podsumować inwestycje, na których realizacje w Kujawsko-Pomorskiem jako dofinansowanie zostały przekazane rządowe środki z Funduszu Dróg Samorządowych (nabór pierwszy w 2019 r.).

Fundusz Dróg Samorządowych to coś, co zmienia polskie gminy i powiaty. Rząd wyasygnował aż 6 miliardów złotych na drogi samorządowe w całym kraju. Będzie to kwota naprawdę widoczna w każdej gminie i powiecie. W ramach środków rządowych i samorządowych w województwie kujawsko-pomorskim będą wybudowane setki kilometrów dróg. Myślę, że to jest bardzo dobry wynik. Biorąc pod uwagę perspektywę kolejnego naboru, którego wyniki niebawem ogłosimy, wpłynie to ogromnie na rozwój naszego regionu – podkreślił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Rządowe dofinansowanie to minimum połowa kosztów inwestycji realizowanych przez samorządy. Wysokość dofinansowania uzależniona jest przede wszystkim od wysokości dochodów gminy. Istotne jest, iż część zadań to inwestycje wieloletnie, a więc koszty ich wykonania rozłożone są na kolejne lata.

Zatwierdzona została przez Premiera lista inwestycji rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w roku 2020. Szczegółowe informacje – https://bit.ly/2VepJbG.